8. ročník Lázské bodlo

Publikováno:

Na lázském fotbalovém  hřišti se v sobotu 30.8.2016, za krásného slunného počasí, odehrál již 8. ročník turnaje v malé kopané Lázské bodlo. Letos se proti předpokladům místo očekávaných šestnácti týmů sjelo týmů pouze jedenáct. Mužstva byla rozlosována do tří skupin, dvou po čtyřech a jedné po třech týmech a začalo se hrát.

Skupiny přinesly zajímavé zápasy většinou s vysokým nasazením a v těchto zápasech se začali rýsovat favorité turnaje. Bambáni, tradiční účastníci a jedni z nasazených prolétli svou skupinou jako hurikán, tři vítězství a skóre 12:0 je automaticky katapultovalo do čtvrtfinále. Zato loňští poražení finalisté Sešívky už své nasazení neobhájili a ve skupině se museli sklonit před týmem Jihočeské restaurace. Ani loňští vítězové FK FC svou skupinu nevyhráli a tak jako první z ní postoupilo mužstvo FC ČEKA.

O to větší překvapením byla čtvrtfinálová výhra FK FC 1:0 na penalty nad do té doby suverénními Bambány. FC ČEKA zvládla své čtvrtfinále se Soft Sheel 2:0, Sešívky porazili Lesní panovníky 1:0 a Jihočeská si hladce poradila s místní Vrtulí 4:0.

První semifinále slibovalo lítý boj mezi  FK FC a FC ČEKA, ale loňští vítězové druhý náročný zápas za sebou nezvládli a vysokou prohrou 1:5 skončila snaha o obhajobu loňského vítězství. To zápas mezi Jihočeskou a Sešívkami byl výrazně dramatičtější a o vítězi po bezgólovém průběhu rozhodly až penalty, ve kterých dominovala Jihočeská.

FK FC a Sešívky se tak po roce opět utkali v boji o medaili, tentokrát o bronzovou a znovu byl tým FK FC úspěšnější, když po výhře 4:3 na pokutové kopy zvítězil.

Finále bylo skutečným vyvrcholením turnaje. Důrazný zápas, ve kterém se střetla hravost a technika v podání FC ČEKA s nasazením a disciplínou v podání Jihočeské restaurace. Po prvním poločase to sice vzhledem ke skóre 3:0 vypadalo na jasné vítězství disciplíny, po půli ale FC ČEKA přidalo na úsilí a nasazení si začalo vybírat svou daň, takže do sítě Jihočeské nakonec padly krásné dva góly a zápas vrcholil. FC ČEKA si ale ani přes enormní snahu v infarktovém závěru nedokázalo vynutit alespoň prodloužení a prohrálo 2:3. Jihočeská restaurace se tak stala vítězem turnaje to již potřetí v jeho historii!

Nejlepším střelcem turnaje byl Vojtěch Zákoucký se šesti góly (Jihočeská), nejlepším hráčem byl vyhlášen Jakub Pravda (FC ČEKA), nejlepším brankářem Tomáš Linhart (FK FC).

Je na místě poděkovat jak všem týmům a rozhodčím, za předvedené výkony, tak všem pořadatelům za skvělou organizaci akce.

Lázské bodlo ve výsledcích:

Skupina A

FK FC – FC ČEKA 1:2, 5 plus 1 – Vrtule 2:2, FC ČEKA – Vrtule 2:0, 5 plus 1 – FK FC 0:1, Vrtule – FK FC 1:0, 5 plus 1 – FC ČEKA 0:2

Skupina B

Sešívky – Sršni 3:0, Sršni Jihočeská 0:1, Jihočeská Sešívky 1:0

Skupina C

Bambáni – Lesní panovníci 1:0, Soft Sheel – SDH Březové Hory 2:0, Lesní panovníci – SDH BH 3:1, Soft Sheel – Bambáni 0:5, SDH BH – Bambáni 0:6, Soft Sheel – Lesní panovníci 2:3

Osmifinále

Vrtule – Sršni 2:0, 5 plus 1 – Soft Sheel 0:4

Čtvrfinále

FC ČEKA – Soft Sheel 2:0, Bambáni – FK FC 0:1 pk, Jihočeská – Vrtule 4:0, Sešívky – Lesní panovníci 1:0