Z těžkého nedělního utkání jsme vybojovali tři body. Hvožďány – Láz A 2:3

Publikováno: 

Netradiční termín utkání v nedělním dopoledni, zranění, nemoci a pracovní povinnosti, to všechno ovlivnilo nominaci na zápas. Horko těžko se dávala naše jedenáctka dohromady. Zápas začal z naší strany zbytečnými ztrátami míče, nepřestnostmi v rozehrávce. Domácí zpočátku sami nic nevytvořili a do náznaků šancí jsme je dostali sami vlastními chybami. První skutečnou šanci tak přinesla až 20.min. Po rozehraném rohu a centru Lédla zakončil na přední tyči Beňo hlavou nad břevno. Dvakrát se dostal k zakončení aktivní Oktábec – jedne střela slabá, druhá nepřesná. Ve 23. si sběhl pro dlouhý míč Beňo, přihrál v pokutovém území volnému Ngo, který přesným obstřelením umístil ke vzdálenější tyči – 0:1. Pro vývoj střetnutí se ukázala důležitá situace ve 33.min. Domácí zahrávali dva rohy po sobě. Po hlavičkovém souboji míří míč do naší branky a na čáře zasahuje brankářským zákrokem Bátovský. Všichni vědí, co to znamená,penalta a Báty vyloučen. Od 33.hrajeme v deseti. Domácí ale penaltu nedali a pokračuje se za stavu 1:0.A navíc – v následující minutě vybojoval míč Lédl,vybídl kolmicí ke sprintu Červenku, jehož ukázkový centr si ve vápně neomylně našel Beňo a prudká hlavička se zastavila až v síti.

Beňo dál při chuti, sólo z půlky hřiště zůstalo nezakončeno.A ve 41.chybuje domácí stoper po dlouhém pasu Kabíčka,Červenka běží sám na branku,přidává se k němu ještě Ngo, který po nezištné přihrávce zakončuje do prázdné.

Skóre 0:3 v poločase nemohlo u domácích zůstat bez odezvy. Maximálně zjednodušili hru a systém nakopávaných dlouhých míčů nám začal dělat problémy. I tak jsme se dostávali do dalších šancí-ve 48.Beňův volej nad branku.V 64. jsme nedokázali po rohu dopravit míč dál od branky, po opakovaných pokusech  domácí prostřelili do sítě- 1:3. V 70. skončil Palivcův centr na břevně domácí branky.V 78. se naši stopeři nechali předskočit, na prodloužený míč si naběhl Procházka a překonal Heřmana na 2:3.V nervózním závěru jsme cenné vítězství uhájili a zůstáváme ve hře o přední místo. Nedá mi to,abych se nezmínil o rozhodčích. Hlavní arbitr- sedmnáctiletý Doubrava si poradil s utkáním i nepřátelskou atmosférou v závěru se ctí s přehledem,v klidu,zřejmě talent. Horší situace byla u obou domácích asistentů. Tak jednostranně posuzované ofsajdové,autové i ostatní situace jsem už dlouho neviděl. Připadal jsem si úplně bezmocný proti těm dvěma na lajnách.Utkání jsme dohrávali vlastne v deseti proti třinácti.

H v o ž ď a n y    –     V r t u l e    2 : 3  (0:3)

 Heřman – M.Haas,Kabíček,Čížek,Palivec – Červenka,Ngo,Lédl,Bátovský –Beňo,Oktábec