Na jaře stále neporaženi. Láz A – Trhové Dušníky 6:2

Publikováno:

Vítězství Trh.Dušník v minulém kole nad dosud neporazitelným Pičínem vzbudilo pozornost a do našich řad přineslo nejistotu,ale zároveň i respekt k soupeři.A když jsme navíc v úvodu utkání rozhodně nebyli lepší, bylo jasné, že zápas nebude žádná procházka růžovým sadem.

V 7.minutě se hosté prosadili po naší pravé straně,ostrý centr před branku vyrazil Heřman jen nad sebe a pohotový Kolinger dorazil  – 0:1. Po obdržené brance jsme ale zachovali klid a naše hra se postupně zlepšovala. Příležitost k vyrovnání přišla už v 11.minutě, kdy po faulu na Maršíka nařídil rozhodčí Glogar penaltu. Kopal ji opět Mich.Čížek a provedl ji stejně hanebně jako před týdnem. A protože reparát se tentokrát nekonal, stále jsme prohrávali. Naštěstí pořád jen o gól, když ve 24.min.po dlouhém pasu za obranu a pozdním vyběhnutí Heřmana překopl hostující hráč branku.

Vyrovnání jsme se dočkali ve 28.min.. Palivec přetaženým centrem na zadní tyč našel M.Haase a ten byl ve skluzu  rychlejší než brankář  – 1:1. Ve 36.min.vysunul Červenka kolmou přihrávkou mezi obránce Palivce, ten zachoval klid a v přímém souboji s vybíhajícím golmanem trefil do horní poloviny branky  – 2:1. V poslední minutě poločasu jsme měli dva rohy po sobě, z toho druhého se hlavou trefil Kabíček ke vzdálenější tyči -3:1.

Na začátku druhého poločasu jsme měli znovu možnost si pocvičit zahrávání rohových kopů. Až z třetího v pořadí se podařilo skórovat. Odražený míč vrátil centrem před branku Palivec, hosté odvrátili slabě jen před Kabíčka a ten pohotově propálil – 4:1 ve 48.minutě.
Hosté se nevzdávají, v 63.ani nadvakrát zblízka nepřekonali Heřmana.. V 64. z otočky vypálil z 18 metrů Maršík, míč propadl přes ruce brankáře do sítě -5:1. Hned z další akce trefil Chvátal horní růžek branky, hostující golman odčinil předchozí chybu a vyrazil na roh. Z následujícího rohového kopu se Palivec pokusil o nůžky  – hezký moment. V 69.štěstí na naší straně, po hlavičkovém souboji  a následné střele skončil míč na tyči.. V 80.minutě po ostrém centru ze strany a střele trefili hosté pro změnu břevno, míč se odrazil  dolů na lajnu a pohotový Jendruščák ho uklidil do bezpečí. Stejný hráč v 84.minutě hledal obloučkem spoluhráče před brankou, golman  v ten okamžik podklouzl a před Chvátalem byl najednou snadný úkol trefit hlavou práznou branku. Hosté korigovali v 87.min. a stálo to zato. Kolingerova bomba se přesně v šibenici odrazila od břevna za brankovou čáru. Konečný výsledek  zní  6:2.

L á z     –    T r h. D u š n í k y         6:2(3:1)

Heřman –  Mir.Čížek,Mich.Čížek(80.J.Haas),Hodermarský(83.Hanus) – Kabíček – Červenka,Chvátal,Maršík,Jendruščák –Palivec,M.Haas(70.Beňo)