Pinec 2017 (příspěvek do LL 1/18)

Publikováno:

Asi málokomu v Lázu unikla informace, že již čtvrtým rokem chodí každou středu do sálu partička nadšenců prohánět po stolech dříve celuloidové, dnes již plastové míčky. Méně známým faktem je, že je tato partička začleněna pod Sokol Vrtule Láz jako Oddíl volnočasových a rekreačních sportů a právě z jednání výboru Vrtule přinesl na jeden z posledních listopadových středečních „tréninků“ Honza Drozen návrh na uspořádání turnaje ve stolním tenise.

Po pár větách a pivech, které po náročné sportovní aktivitě vždy přijde vhod, se zvolil termín a začala příprava. Bryskně se objednaly poháry, vytvořily plakáty, sestavil nově koupený stůl, domluvilo se topení v sále a přítomnost obsluhy v hospodě. Takže na vybraný datum 30. 12. 2017 bylo vše skvěle připraveno i díky tomu, že na poslední chvíli Honza sehnal ještě jeden nový pingpongový stůl od sponzora.

Jen malá vsuvka – turnaje ani pravidelné středeční tréninky neprobíhají na nějakých starých otlučených stolech, dnes je v sále na stolní tenis k dispozici výborné vybavení a čtyři velmi kvalitní stoly tvoří důležitý základ – dva si oddíl koupil z vybíraných dvacetikorun za trénink, jeden je zapůjčený a dříve zmíněný jeden je darem od sponzora.

Ale zpět k turnaji, k jeho nultému ročníku. V sobotu 30. 12. se v sále sešlo celkem 16 hráčů a následně byli tito rozlosováni do tří skupin, jedné se šesti a dvěma s pěti účastníky. A začalo se hrát!

Po zhruba dvou hodinách plných zajímavých zápasů ve skupinách se dle připraveného rozpisu hráči s ohledem na své umístění ve skupinách kvalifikovali do osmifinále play-off turnaje. Tady již s vědomím vyřazovacích bojů začalo jít do tuhého, zápasy v play-off přinášely jak obrovské zaujetí, tak i zklamání těch, kteří se museli smířit s definitivním vyřazením z turnaje.

Do semifinále turnaje a tím do boje o medailová umístění se probojovali Milan Jaríček se soupeřem Petrem Milcem a David Vošmik s Romanem Kodatem. Napínavé bitvy pro sebe rozhodli David s Milanem, následný napínavý a vyrovnaný duel o třetí místo nakonec vyhrál Petr Milec.

To v boji o příčku nejvyšší byla Milanova převaha o poznání zřejmější a právem si svým vítězstvím zajistil první místo v turnaji.

3. místo Michal Bena

Původním záměrem sice bylo mít ideálně 3 kategorie – muže, ženy a děti a každého se svými skupinami, ale

vzhledem k tomu, že z účastníků byly jen dvě ženy a dva chlapci pod 18 let, hráli společně s muži a umístění ve své kategorii si vybojovali svým konečným umístěním v turnaji a v případě rovnosti dodatečným vzájemným zápasem.

Kategorii dětí nebylo bohužel možno obsadit vůbec, neboť jediným přítomným byl Matěj Hejduk.

Turnaj se vyvedl, všichni si zahráli a pobavili se, čímž byl i naplněn jeho účel. Vždyť ještě bezmála dvě další hodiny po oficiálním zakončení byly všechny stoly zaplněny a účastníci se skvěle bavili jak dodatečnými zápasy, vzájemnými odvetami jako i čtyřhrami.

To je nejspíše také tou nejlepší pozvánkou k účasti na pravidelných středečních „trénincích“, začínajících pravidelně od 18:30 a jistě také k účasti na dalších našich turnajích.

Děkujeme všem hráčům za účast, Sokolu Vrtule Láz stejně jako Obci Láz a v neposlední řadě také Janě Hejdukové za skvělou spolupráci a podporu.