Poslední přátelák Vrtule Láz – Neumětely

Publikováno:

Poslední přípravné utkání před sezonou bylo odehráno znovu na spartakovské umělce. Prověřit, jak jsme připraveni na nastávající mistrovské mače,přijelo mužstvo z Neumětel ze sousedního berounského okresu. A je potřeba říct, že v prvním poločase nám ukazalo, že se ještě máme co učit. Snad nadmíru teplé počasí nebo únava z dlouhé zimní přípravy nějak zpomalila nohy hráčů. Anebo už se do hlav vkrádá, že jsme nejlepší a nemáme se čeho bát? Sebevědomí je potřebná věc, ale před prvním mistrákem se vrátit rychle na zem.

Soupeř dorazil s malým počtem hráčů, my bychom naopak mohli rozdávat. Což se nakonec stalo – Černý a Lédl  byli zapůjčeni soupeři a zvláště v první půli byli oba hodně vidět.

V 1.poločase se nám nedařilo dostat do tempa, spousta nepřesností v kombinaci nás stála množství ztracených míčů, které jsme pak složitě získávali zpátky. Po změně stran soupeř postupně odpadal, dostali jsme hru zcela pod kontrolu a vstřelili i několik docela pohledných gólů.

Ve 23.min.soupeř překvapivě rozehrál roh nakrátko, pozdě jsme zareagovali a nezabránili centru před naší branku. Hostující útočník navíc přesně trefil volej -0:1. 32.min.- nepovedený výkop brankáře hostí, míč získal Burian, obloučkem za obranu našel Mich.Čížka a ten se sám před brankářem nemýlil – srovnáno 1:1. 33.Bátovský si vzal balón na půlce, obešel všechno, co mu stálo v cestě, brankář ho zfauloval-penalta, Mich.Čížek ji s přehledem proměnil – 2:1. 40.po autu u střídaček zbytěčně váháme a ustupujeme až na vápno, nakonec střela z 18 metrů navíc tečovaná, změnila směr a brankář J.Haas se proletěl vzduchem zbytečně – 2:2.

58.Mich.Čížek pronikl po pravé straně do vápna ,ale v nevýhodném úhlu, místo přihrávky zvolil střelu, která s pomocí břevna skončila v brance – 3:2. 79.Bátovský prošel až k brankové čáře-zpětnou přihrávkou našel Čajka, jeho střela ještě tečovaná obráncem končí v síti 4:2. 82.Po kolmé přihrávce z hloubi pole se dostal k míči Bátovský, krátké vedení míče a obstřelení vybíhajícího brankáře – po zemi k tyči – 5:2. 90.Bátovský si zprava navedl míč na střed, přehození nalevou nohu a střela z hranice vápna k tyči 6:2.

Sestava: J. Haas – Mir. Čížek, Kabíček, Hodemarský – Chvátal – Červenka, Jendruščák, Burian, Bátovský – Mich. Čížek, Čajko  Střídali: Szabo, Hanus, Palivec