Příspěvek do LL

Publikováno: 

Sokol Vrtule Láz, z.s.

Fotbal

Začala nám nová sezóna 2019/20. Hned na úvod jsme sice hráli pohárové utkání s Březnicí,  ale v nové části III. třídy si zatím vedeme dobře. Bohužel však došlo k  nepříjemným zraněním našich opor – Zdeňka Kabíčka a Míry Čížka, která si vyžádá dlouhodobé léčení a oba hráči nebudou pro podzimní část soutěže k dispozici. Doufejme, že naše široká hráčská základna si s touto situací poradí. Naši starší žáci se v pro ně nové soutěži zatím hledají, hra na polovinu hřiště je náročná na fyzickou zdatnost, ale s každým novým zápasem se zlepšují. To naši nejmenší (mladší přípravka), skočili do soutěže rovnýma nohama. Za soupeře jim byly vylosovány týmy nejlepší v okrese, „válčí“ s nimi s velkým odhodláním a zápalem. Díky trenérům Jiřímu Burianovi, Václavu Slámovi a Dušanovi Nuslovi tvoří kompaktní tým, který se nikoho a ničeho nebojí. Přitom jsme na začátku ani nevěděli, zda je do soutěže přihlásíme. Jak se zdá, vyplatilo se. Je radost sledovat, jak fotbalový potěr během svých tréninků zaplní lázské hřiště. Díky iniciativě Martina Bezoušky doznala velkou změnu kabina Vrtuláčků. Vystěhováním zbytečných věcí a vybílením místnosti připravil pro malé fotbalisty pěkné zázemí.

Zájmová činnost

Jirka Burian, Michal Čížek a David. Vošmik i letos zorganizovali turnaj v malé kopané. Lázský bodlo se uskutečnilo 13. července za účasti 9 mužstev, vítězní Bambáni si odnesli další trofej. Náš nejstarší tradiční turnaj – 36. ročník v nohejbale, se přesunul na 10. října. Organizátor Hynek Šimánek si dal záležet na propagaci, proto doufáme, že se přihlásí dostatečný počet družstev.

Svoji největší aktivitu v letním období vyvíjel oddíl volnočasových aktivit jak pravidelným trénováním na našem hřišti, tak účastí na třech volejbalových turnajích smíšených družstev v okrese. V turnaji na Hájích byli nejlepší a pod vedením kapitánky Eriky Šmatlákové a organizátora Vladimíra Beny přivezli trofej za 1. místo. Gratulujeme! Dobře si vedli i ve Lhotě a Podlesí. Všichni už se těší na podzimní část hraní stolního tenisu na sále OÚ,  které začíná  2. září.

Členové turistického oddílu v červenci opět provětrali svoje bicykly, tentokrát v okolí rybníku Milavý. Svůj podíl měli i na přípravách a organizaci oslav 670. výročí obce Láz. V září se společně rozloučili s létem, při posezení u ohýnku přivítali podzim. Finančně podpořili malé fotbalisty – z prostředků turistického oddílu byl uhrazen potisk nových dresů starších žáků.  Po prázdninách se ženská část oddílu opět zapojila do pravidelného cvičení power jogy, v současné době je v plném proudu příprava na podzimní soustředění v Hošticích. Hlavním úkolem organizátorů Putování  Lázského nemehla po Brdech je v současnosti výběr trasy na pro r. 2020 a vyřízení potřebné administrativy, která s akcí souvisí.

Krátká hodnocení jednotlivých akcí společně s jejich fotodokumentací jsou pravidelně zveřejňována na našich stránkách www.vrtule.net.