První přípravný zápas s Tochovicemi A

Publikováno:

K prvnímu přípravnému utkání si Vrtule pozvala účastníka I.B tř. a to tým Tochovic. K lítosti nového trenéra se k zápasu dostavilo pouhých 13 hráčů.

Do utkání jsme vešli s nadšením a chutí zahrát si pěkný fotbal, a to se během hry chvílemi dostavilo. Soupeře jsme zaskočili svým aktivním přístupem a rychlým napadáním. Tochovice hrozili především rychlým přechodem do útoku po krajích, ale nedokázali se dostat až k přímému ohrožení branky.

První inkasovaný gól jsme obdrželi po kombinaci ve středu hřiště, kdy tochovický záložník  vyslal z 25 m krásnou střelu a nedal Heřmanovi šanci. Také Láz se dostával do šancí ale chybělo více přesnosti kolem vápna, a to například když Haas prováhal šanci k zakončení a snažil se kombinovat místo střely. Další příležitost měl Maršík, který po kombinaci Hodyho s Jedym střelou ohrozil golmana, na kterém si vylámal také zuby Mich. Čížek a  Báty. Proto musel zákonitě příjít trest. Při skrumáži v malém vápně a nedůrazném odkopu si nešťastně srazil do branky míč Hody. Toto zaváhání  však napravil o několik minut později, když krásným pasem našel Haasika, který pronikal do vápna a kde byl nedovoleným způsobem zastaven obráncem. Rozhodčí neměl jinou možnost než nařídit penaltu, kterou bezpečně proměnil Michal Čížek 2:1.

Do druhé půle odstoupil mladší z Čížků, a to  Míra, kterého trápilo svalové zrannění. Toho zastoupil neméně slavný  Ricardo Carvalho ( Bohouš Hanus). Utkání mělo vysoké tempo a hra se rychlě otáčela. Druhou půli měl Láz jednozačně více za hry a také častěji ohrožoval branku soupeře, který stále držel těsné vedení.  Když však z poloviny hřiště zakombinoval Jedy s Čížou a Maršík postupoval sám na branku, bylo to i s přispěním obránce 2:2. Vypadalo to že zápas dokážem otočit v náš prospěch. Jelikož to byl první zápas na velkém hřišti, tak balon ne vždy každého poslechl..:-) i proto se Tochovice zcela vyjímečně dostávali k několika ohrožení branky, ale Heřman držel stále šanci na úspěch. Ta se rozplynula v zápětí když po rohovém kopu, zůstal zcela neobsazen na zadní tyči hráč Tochovic, který zařídil  vyhru 3:2.

Sestava. Heřman – Mír. Čížek, Kolář, Hody – Červík, Mich.Čížek, Kába (Galásek), Jedy, Báty – Haas, Maršík.

střídal Bohouš Hanus, a Jan Haas do utkání nezasáhl nechtěl riskovat bolavý stehenní sval.