Velmi kvalitní výkon hostů rozhodl o exportu všech tří bodů.

Publikováno:

FC VIŠŇOVÁ „B“- SOKOL VRTULE LÁZ  1:2 (0:1)
Hostující tým si velmi kvalitním výkonem vyšlápl na domácí od prvních minut střetnutí. Velké problémy dělal domácím hbitý Červenka, který obranu provětrával pohybem a rychlostí.
V záložní řadě dominoval zejména Michal Čížek, v obraně pak navrátivší se Jaríček, který navíc podporoval tým velmi účelnými průniky.
Od úvodních minut tým VRTULE zaskakuje domácí tým pohybem, dravostí, přesnou a bezchybnou kombinační hrou.
První možnost skórovat má Michal Čížek důrazem a nebojácností získává míč před domácím gólmanem, kterého obchází. Dostává se však mimo střeleckou pozici a tak centruje zpět do pokutového území, zde však nenachází pochopení a míč odvracejí domácí do bezpečí.
O dvě minuty později proniká před pokutové území aktivně hrající Milan Jaríček, kde je faulován, následný trestný kop Michala Čížka končí metr vedle tyče.
O minutu později se o střelu ze 30 metrů pokouší kapitán Palivec, střela končí v síti avšak v té za brankou.
Ve čtrnácté minutě zakládá akci na jeden dotek trojlístek Jaríček, Hejduk a Červenka, který netradičně hlavou otevírá skóre 0:1.
Do osmnácté minuty si Michal Troják vybírá slabší chvilku a tým má pět minut hluché místo, naštěstí domácí nejsou nebezpeční. Až ve 27. minutě se uvolňuje Jan Jindřich jeho krásný centr hlavičkuje s přispěním gólmana Červenka jen na rohový kop. Následný rohový kop Franty Čížka hlavičkuje ve vzdušném souboji nejvyšší Michal Čížek jen vysoko nad.
O dvě minuty později posílá velmi pěkný centr do pokutového území agilní Hejduk, z naší strany vyskakuje znovu nejvýše Michal Čížek ale jeho pokus končí jen v náruči připraveného gólmana. Od 30. do 39. minuty kontroluje náš tým hru a domácí jen úspěšně přihlížejí.
Až ve čtyřicáté minutě zahrává Franta Čížek rohový kop míč nachází jmenovce Michala Čížka, který nadvakrát překonává domácího brankáře, míč však na brankové čáře domácí obrana odvrátila.
Ve 44. minutě  se o střelu pokouší kapitán Palivec a jeho pokus končí v náruči domácího gólmana.

Poločas končí vedením 0:1 a i hráči Vrtule cítí úspěch a pocit dobrého výkonu.

II. POLOČAS

Nástup do druhého poločasu máme opět výborný a ve 46. minutě proniká Michal Čížek až do těsné blízkosti gólmana, místo střely však nepochopitelně volí přihrávku na obsazeného Červenku a ze šance není nic.
O dvě minuty později opět nejlepší hrající Michal Čížek posílá na šíř vápnem polocentr (polostřelu), z našich hráčů však míč nikdo nezasáhne. Pokus Jardy Palivce z poloviny hřiště vysoko nad o minutu později.
V 52. minutě trestný kop Franty Čížka končí nad domácí svatyní. V 56. minutě se zranil hodně dobře hrající Petr Hejda. Musíme sáhnout k nucenému střídání a na hřiště se dostává druhý navrátilec Burian.
Hned po pár minutách pobytu na hřišti si tým vybírá slabší chvilku a právě ze strany kde hrál Hejduk přichází centr (spíše odkop) před naše pokutové území. Jan Jindřich přestává hrát a domácí jsou překvapeni tím, že z jediné střely srovnávají skóre na 1:1.
Štěstěna stojí dnes při nás a o minutu později v 60. minutě proniká dravě Michal Čížek přes polovinu hřiště a spravedlivě rozvlňuje síť podruhé 1:2.
V 63. minutě vybojoval Červenka míč, přihrává Burianovi a ten krásnou střelou vylekal domácího gólmana, míč však končí těsně vedle.
V 67. minutě neúnavný Michal Čížek vysílá „jedovku“ opět vedle a o to samé se pokouší nenápadně hrající Michal Šourek jeho pokus ze 40. metrů končí v náruči gólmana domácích. V 72. minutě střídáme podruhé a unaveného Jindřicha nahradil Milan Štofira.
V 83. minutě vysouvá kolmici kapitán Palivec na Frantu Čížka, který tváří v tvář gólmanovi domácích nepochopitelně šanci neproměňuje. Jeho bojovnost však je na místě a míč získává zpět přihrává volnému Štofirovi, který do odkryté branky míč nedostává. Utkání končí našim vítězstvím, rozhodčí Mezek řídil vše podstatné velmi dobře a v jeho pokročilém věku zaslouží poklonu.
Poděkování patří všem aktérům ze strany hostů, zejména Janu Jindřichovi, který měl v nohách utkání za dorost. Dík a omluva patří hráčům, na které se bohužel nedostalo, ale i asistentovi J. Šourkovi a vedoucímu týmu M. Klímovi.

Vítězná sestava: Petr Klíma – Michal Troják, Josef Bernášek, Michal Šourek, Milan Jaríček – Jan Jindřich (72. minuta Milan Štofira), Palivec Jaroslav, Michal Čížek, Petr Hejduk (56. minuta Roman Burian) – Jiří Červenka a František Čížek.
Branky: Červenka Jiří (0:1), Čížek Michal (1:2)
Rozhodčí: Mezek
Žlutá karta: Čížek František

Trenér: Ladislav Štětina
Všechny bych rád pozval na derby proti nejlepším střelcům v soutěži Bohutín „B“.