VRTULE LÁZ – ROŽMITÁL B 6:2 (2:2)

Publikováno:

VRTULE LÁZ – ROŽMITÁL B    6:2 (2:2)

První domácí utkání sezóny začalo ve velkém tempu a skóre se poprvé měnilo už ve 4. minutě. Manévry Milana Haase v pokutovém území dokázali hostující zadáci zastavit pouze za cenu faulu. K penaltě se postavil Jendruščák a se štěstím proměnil – 1:0.

Radost však netrvala dlouho……… V 10. minutě dostal na polovině hřiště míč do běhu levý záložník hostů, prošel v rychlosti přes 3 hráče a z 15 metrů zamířil k tyči – 1: 1.

Následovaly však šance Vrtule. Tu první Milan Haas ještě neproměnil, když mířil těsně vedle levé šibenice. V 15. minutě však postupoval stejný hráč na brankáře hostí zcela osamocen a tentokrát se nemýlil – 2:1.

I nadále měli více ze hry domácí fotbalisté. Dvakrát zahrozili ze vzduchu. Rožmitál měl však štěstí a dvakrát odvracel na brankové čáře. A ještě hůře to s hosty vypadalo ve 34. minutě kdy rozhodčí tasil červenou kartu za řeči a poslal tak soupeře do deseti. Netrvalo dlouho a kromě počtu hráčů na hřišti se měnilo i skóre. Nečekaně však lovil míč z branky domácí brankář Klíma. Hosté krátce zakombinovali na levé straně, na centr do šestnáctky domácí nezareagovali a hráč Rožmitálu hlavou vyrovnal. 37. minuta – 2:2.

Druhý poločas byl již z velké části v režii Lázu. Oslabení hosté se zatáhli před vlastní šestnáctku a hrozili pouze z ojedinělých avšak poměrně nebezpečných brejků. Do šedesáté minuty se dvakrát ze vstřelené branky radoval Dan Ngo. V obou případech byl však máván ofsajd. Skóre se tak pohnulo až v 62. minutě, kdy Michal Čížek využil zmatků  před bránou Rožmitálu, prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vrátil vedení na stranu Vrtule – 3:2.

Rozhodující hřebíček do rožmitálské rakve pak obstaral opět Michal Čížek, který v 80. Minutě dorazil do sítě střelu Bátovského – 4:2.  V tu chvíli hostující hráči rezignovali. Přicházely tak další šance. V poslední desetiminutovce dali konečnou podobu výsledku dva střídající hráči. Nejprve se radoval Honza Haas, který nadvakrát překonal brankáře hostů – 5:2. A po něm i Ondra Palivec, který se prosadil po přihrávce Červenky – 6:2. V poslední minutě se do jasné šance dostal i Rožmitál. Klíma však střelu z bezprostřední blízkosti dokázal vyrazit.

Domácím se vyplatila trpělivost, díky které dokázali ve druhém poločase zápas rozhodnout a po zásluze si připsali další tři body.

Sestava: Klíma – Čížek Mir., Kolář, Čajko – Červenka, Kabíček, Jendruščák, Ngo, Bátovský – Čížek Mich., Hass M.

Střídání: 27. Lédl za Jendruščáka, 63. Palivec za Ngo, 82. Haas J. za Hass M.

Góly: Michal Čížek 2, Jendruščák, Milan Haas, Honza Haas, Palivec