Dospělí v prvním soutěžním utkání zvítězili 6:0 nad mužstvem Obory B

Publikováno: 

K prvnímu utkání v Oborách s místním B mužstvem se sešlo 17 hráčů včetně tří dorostenců. V souladu s proklamovanou snahou trenérů o omlazení kádru vlastními odchovanci, se do základní sestavy prosadili hned 2 mladí hráči – Matěj Sláma a Vítězslav Karas a v průběhu utkání střídali Petr Sláma a Jan Haas.

1.POLOČAS
Od prvních minut se naše mužstvo pustilo do útočení a hned po první minutě se k odraženému míči v pokutovém území dostal Matěj Sláma a křižnou střelou přes celou bránu vymetl pavučinku v šibenici domácí brány – 1:0!
Lázské mužstvo pokračovalo v tlaku, v 8. minutě centroval před bránu Palivec na 3 nabíhající hráče, Bezy na něj nedosáhl a Matěj z úhlu minul bránu.
Ve 20. minutě vyslal Trolda krásný pas mezi beky, rychlonohý Matěj Sláma byl u míče první, vyslal pěknou střelu, která však skončila nad brankou.
V této fázi utkání se Jarda Palivec pokoušel dvakrát o střelbu z dálky, ale jeho pokusy skončily vhazováním soupeře.
Ve 22. minutě provedl Petr Klíma dlouhý výkop, Matěj s Víťou velmi dobře napadali beky, kteří míč minuli a Hejda se ocitl sám na vápně, míč potáhl a prudkou ranou, která bohužel skončila vedle domácí svatyně, ukončil povedený protiútok.
Ve 27. minutě prověřil domácího gólmana opět agilní Matěj Sláma, když střelou, kterou gólman jen s obtížemi chytl zakončil akci, na jejímž počátku byl Troldou vybojovaný míč, Hejdovo zatažení a přesný přízemní centr.
Ve 28. minutě Pida opět hází svůj neuvěřitelně dlouhý aut, na který si naběhl Bezy, ale z úhlu trefil jen padajícího gólmana.
Z Pidových dlouhých autů se stává taktická varianta, ze které po celý zápasy vznikají gólové situace.
Ve 33. minutě opouští hřiště se zraněním holeně do té doby výborný a důrazný Víťa Karas a místo něj nastupuje do útoku Okty.
Agilní Matěj následně vybojoval míč, společně s Troldou se ocitli před gólmanem, ale nedohodli se a tak střela místo v bráně končí po zásahu gólmana vedle brány – běží 37. minuta.
dvě minuty nato Bezy prověřuje gólmana domácích povedenou střelou z 25 metrů a o minutu déle vypichuje Matěj míč obránci a Okty se ocitá zcela sám na penaltě – poněkud ukvapená střela bohužel končí vedle pravé tyče.
Ve 40. minutě přichází opět chvíle Matěje Slámy – 40 metrový sprint, při kterém prokličkoval mezi třemi obránci jako mezi kužely, proměňuje prudkou střelou k levé tyči  v gól.
Před přestávkou ještě vystupňovalo naše mužstvo tlak a Trolda nejdříve těsně minul bránu střelou z vápna a o chvíli později zatáhl míč, vyslal přetažený centr, na který si naběhl Hejda a z voleje nacentroval před bránu na Gustu, který však prudký centr škrtl jen špunty.
2. POLOČAS
Hned v první minutě Matěj opět unikl svým strážcům a centruje před bránu – obsazený Okty minul, míč se dostal ke Gustovi, který střílí pouze do gólmana.
Další ofenzivní výpady do zoufalé obrany domácích dirigují ještě více než v prvním poločase Pali, Trolda a Bezy. Posledně jmenovaný vyslal v 7 minutě krásnou ránu ze 30 metrů, neneštěstí do středu brány a tak ji gólman zkrotil.
Roh z levé strany se díky Oktyho tlaku na gólmana dostal přes celou bránu ke Gustovi, který se svou další šancí naložil tak jak měl – míč dorazil v běžící 11. minutě sice nepříliš důrazným, ale úspěšným koníčkem – 3:0!
V dalších minutách naši hráči předkládají několik kolmých přihrávek mezi beky – Pali Oktymu, který nedokázal z blízka přehodit gólmana, po gólu oživší Gusta hned několik Oktymu, Palimu a Troldovi.
V 15. minutě vystřídal Petr Sláma lehce zraněného Miliho, kterého na pravé straně obrany nahradil Trolda a Petr se postavil do zálohy vedle Paliho.
Ve 27. minutě přichází další chvíle Gusty – svoje naběhnutí na střílený centr Matěje z blízka nekompromisně proměnil ve svůj druhý, celkově 4. gól!
Okty se v 30. minutě patičkou krásně uvolnil na vápně a jeho postup na gólmana ukončil domácí bek v nouzi jen stáhnutím na zem. Exekuce trestného kopu se chopil Bezy, ale jeho slabý pokus skončil na zdi.
Gusta je v 34. minutě střídán Janem Haasem, Okty si vyměňuje místo s Troldou.
Ihned po střídání posílá Pali nádhernou kolmou přihrávku do běhu, Trolda se ocitá sám před gólmanem, naznačuje střelu, obíhá ho a skóruje do prázdé branky.
Dort hned po třech minutách pobytu na hřišti zúročuje Hejdův střílený centr po krásném uvolnění v další gól v síti domácích, ale ten k úžasu všech přítomných není uznán pro domnělý ofsajd, odmávaný chybujícím domácím  asistentem na pomezí.
Matěj se i přes daleko těsnější obranu, kterou na něj ve druhém poločase domácí aplikovali, dokáže prosadit – v 37. minutě po kombinaci ve středu dostal nahrávku od Paliho, obešel obránce a prudce nacentroval na malé vápno, kde však byl Dort obsazen a míč tak těsně minul.
43. minuta přináší krásnou kombinaci na jeden dotek mezi Troldou a Dortem, ti si několikrát vyměnili míč a akci zakončil Dort přízemní střelou okolo bezmocného brankáře.
Sokol Vrtule LÁZ – Obory „B“ 6:0 (2:0)
Branky: 1. a 40. min. Matěj Sláma, 55. a 72.min. 79. min. Dušan Nusl, Michal Troják, 88. min. Jan Haas
Rozhodčí: Václav Sláma, rozhodčí Marek se nedostavil!

Zahajovací sestava: Petr Klíma  Milan Jaríček, Josef Bernášek, Martin Bezouška, Tomáš Milec (60. Petr Sláma)
Petr Hejduk, Jaroslav Palivec, Michal Troják, Dušan Nusl (79. Jan Haas)
Vítězslav Karas (33. Petr Oktábec), Matěj Sláma
trenéři: Milan Štofíra, David Vošmik, Roman Burian
vedoucí mužstva: Jana Jarolímková