Druhá prohra v jarní části sezóny a znovu se soupeřem z dolní poloviny tabulky

Publikováno:

K dalšímu a také poslednímu domácímu zápasu v této sezóně dorazil tým Dolních Hbit, se kterým se nám nikdy nehrálo moc dobře.Většina prvního poločasu probíhala za naší územní převahy,ale žádný drtivý tlak to nebyl a soupeř se bez větší námahy dokázal ubránit.Pozičně výborný a dostatečně důrazný Humňal udržel naše útočníky na uzdě.Několik pokusů z dálky,chabých pokusů z přímých kopů a nevydařených rohů jen zvyšovalo naši nervozitu.Hosté dál pozorně brání a čekají na příležitost.Ve 34.min.se dočkali .Bátovský s Jendruščákem chtěli vyřešit situaci u pomezní čáry kombinací,přišli o míč,záložník hostí se dlouho nerozmýšlel,poslal ostrý přízemní  centr před branku a další hbitský hráč už do sítě – 0:1.Nepříznivý vývoj nás trochu probudil.Ve 36.a 39.min.po podobných akcích- přetažený centr ze strany na zadní tyč,zakončovali postupně Haas a Bátovský,oba přestřelili zblízka branku.V době našeho největšího tlaku hosté z ojedinělého protiútoku poslali míč před branku,Heřman vyboxoval jen před sebe a pohotová dorážka doprostřed branky znamená,že D.Hbity vedou už 0:2.V poslední minutě po akci středem byl Humňal až příliš důrazný,zavinil pokutový kop a sobě vyloučení po druhé žluté kartě.Penaltu bezpečně proměnil Hodermarský -1:2.Ale vzápětí viděli překvapení diváci opravdovou kuriozitu.Přímý kop hostí z vlastní poloviny skončil po nedorozumění obránců a golmana v naší síti – 1:3.
Oslabení hosté se v deseti stáhli před vlastní branku a nechali nás dobývat.Zdálo se nemožné nedat branku,ale v tomto utkání se to povedlo.Kombinace ve zhuštěném prostoru vázla,střely z větší vzdálenosti nenacházely cíl,stejně tak dorážky zblízka.Hráčům se nedá upřít snaha,ta ale dnes nestačila.

L á z   –  D o l n í   H b i t y     1 : 3 (1:3)

Heřman – Mir.Čížek,Hodermarský,Jendruščák – Kabíček – Červenka,Chvátal,Burian,Bátovský – M.Haas,Mich.Čížek