Láz A – Zduchovice – reportáž

Publikováno:

Ve 3. jarním kole III.tř. jsme přivítali na našem hřišti soupeře ze Zduchovic. Z podzimního měření sil jsme měli zduchovickým co oplácet. Ani poločasové vedení 2:0 nám tenkrát k bodům nestačilo.

Kvůli mnoha absencím nebylo tentokrát vůbec lehké dát dohromady sestavu pro utkání.

Přesto jsme začali jako vždy dobře a soupeře přehrávali. Zvláště pravá strana neustále zaměstnávala soupeřovu defenzívu. První náš roh ještě hosté odvrátili, z dalšího následujícího kopnutého na zadní tyč už jsme skórovali. Přetažený centr vrátil M. Haas zpátky na přední a Michal Čížek hlavou zblízka otevřel účet (7.min.- 1:0). Po centrech ze stran jsme se dostávali i do dalších příležitostí, bohužel bez využití. Až v17.min. po dalším rohu, tentokrát rozehraném nakrátko Červenkou a M. Haasem se ujal míče Chvátal, posunul si ho na levačku do výhodnějšího úhlu a vymetl pavučiny v šibenici -2:0. A kdyby chvíli nato po líbivé kombinaci zakončil zblízka Oktábec – bylo by asi rozhodnuto.

Namísto toho začala naše hra ztrácet rychlost i důraz, po zbytečných ztrátách jsme nechali soupeře nadechnout.

Druhý poločas byl věrným obrazem minulého týdne v Tochovicích. Málo pohybu, bez důrazu v soubojích. A bez toho se vyhrávat nedá. Zduchovice se logicky začaly dostávat do šancí.

V 58. po předchozím přímém kopu se míč vrátil zpátky před naší brankou a Řehoř jej dopravil do sítě – 2:1. A v 62. min. je vyrovnáno – po souboji ve středu hřiště si Kadlec postrčil míč rukou před sebe, rozhodčí Bičiště neviděl a hostující hráč prostřelil Heřmana – 2:2. A mohlo být ještě hůř. Vzápětí Heřman bravurně zneškodnil nebezpečnou dělovku zdálky. Až v úplném závěru jsme si vynutili jakýs takýs tlak, ale nepřesná zakončení už změnu stavu nedovolila.

L á z    -Z d u c h o v i c e     2 : 2 (2:0)

Heřman – Čajko,Mich.Čížek,Hodermarský – Kabíček – Červenka,Chvátal(70.Hanus),Jendruščák,Bátovský – Oktábec(60.Šurik),M.Haas