Láz – Drahlín 3:1, aneb jak se dokazuje trenérovi, že hrát fotbal umíme.

Publikováno: 

Láz – Drahlín 3:1, aneb jak se dokazuje trenérovi, že hrát fotbal umíme.

Po výprasku v minulém kole  zněl rozkaz jasně: Hrát od začátku  v tempu, nečekat a vnutit soupeři naši hru.Herně to vypadalo dobře,centry létaly zprava- zleva,většinou nacházely hlavu Mich,Čížka.Jeho hlavička ze 3.min. olízla břevno branky.V 8.min. neodhadl Mir.Čížek dráhu míče při dlouhém odkopu,k míči se za ním dostal Hejduk a vysokým lobem přehodil Klímu v naší brance.

Naštěstí jsme nezpanikařili a postupně dostávali soupeře pod velký tlak.Hosté se omezili na občasné brejky.Nutno přiznat ,že hbití útočníci z Drahlína dělali naší obraně zpočátku problémy.
Před druhou brankou  se množily šance-dlouho bez využití.Další nebezpečná hlavička Mich.Čížka,dorážka Chvátala po trestňáku Koláře,nevyužitá situace tři na jednoho,zakončená ukvapenou střelou Chvátala vysoko nad.Mezi naše šance se vešel další brejk soupeře-na poslední chvíli uhašený skluzem Koláře.Náš tlak vrcholil-ve 25.nastřelil Maršík po individualní akci tyčku,ale v 29.min.už jsme se dočkali .Po Červenkově úniku po pravé straně a přesném centru si na míč počkal Maršík a přesnou střelou k tyči srovnal na 1:1.Ve38.min. naše brejková situace,tažená opět výborně hrajícím Červenkou,centr na střed a nabíhající M.Haas přímo ze vzduchu překonal brankáře hostí – 2:1.A do třetice Červenka v úniku zprava,tentokrát dává po zemi pod sebe Chvátalovi,jeho tvrdá rána vyprášila brankářovy rukavice.
Druhý poločas začal naší velkou příležitostí.Vpravo se uvolnil Hodermarský,před brankou našel zcela volného M.Haase –střela v pádu o zem přeskočila branku.V 7.min.dlouhé sólo Maršíka po úhlopříčce hřiště až do vápna,míč převzal Chvátal a přestřelil.V 65.min. po nepovedené střele Červenky skončil míč na břevně,ve skrumáži se nejlépe orientoval Mich,Čížek a zblízka ho dopravil do sítě potřetí.V 74.velké sólo Bátovského přes celé hřistě,zakončené obstřelením brankáře končí bohužel na tyči.Dvácky zajímavé utkání jsme zakončili nepovedenou šajtlí Červenky v dobré příležitosti uvnitř pokutového území a tvrdou ránou Maršíka do boční sitě.

L á z    –    D r a h l í n           3 : 1 (2 : 1)

Klíma – Mir.Čížek,Kolář,Hodermarský(88.Hanus) –  Červenka,Chvátal(80.Beňo),Maršík ,Bátovský – M.Haas (75.Palivec),Mich.Čížek