V těsné tabulce stoupáme vzhůru. Hvožďany – Láz 1:3 (1:0)

Publikováno:

Vítězství v posledním domácím zápase,navíc po dobrém výkonu nás povzbudilo a tak mezi hráči vládla před dalším utkáním ve Hvožďanech optimistická nálada .Náladu poněkud kazilo jen několik absencí stabilních hráčů.Ale nevadí,příležitost dostali další a rozhodně nezklamali.

Od začátku jsme kombinační hrou domácí přehrávali,naše snaha ale končila před pokutovým územím ztrátou míče nebo nepřipravenou střelbou zdálky.Hvožďany odpovídaly nebezpečnými brejky a hrozily z každé standardní situace.A těsně před přestávkou jsme po rohu neuhlídali M.Vašíčka,který přesnou hlavičkou zajistil domácím poločasové vedení 1:0.
Obraz hry se nezměnil ani po přestávce.Máme víc ze hry,ale bez gólového vyjádření.
Až v 53.min. po autovém vhazování prodložil M.Haas do vápna Burianovi,který s chladnou hlavou umístil po zemi k tyči – 1:1.Velkou šanci zazdil v 59.min.Palivec – sám před brankou z deseti metrů vysoko přestřelil.V 66.min.jsme kopali přímý kop téměř z poloviny hřiště Hodermarským,míč ve vápně p odrazu od země tečoval opět Burian a zmátl domácího golmana -1:2.V 70.min.jsme si vybrali svou trochu štěstí my.Nejprve vyrazil famózním zákrokem Klíma těžkou střelu k tyči na roh,po jeho zahrání se kutálel volný míč těsně před brankou,než ho Červenka dopravil do bezpečí.V 72. závar na druhé straně po rohu,opakované střely M.Haase a Červenky neprošly do brány.O minutu později jsme uhasili na poslední chvíli brejk domácích.V 88.min. akce z levé strany M.Haas – Bátovský,který odvážně namířil
do vápna,faulován,ponechána výhoda,míče se zmocnil Chvátal a nekompromisně zavěsil – 3:0.Výsledek mohl ještě vylepšit Beňo,v úplném závěru se v samostatném nájezdu pokusil o blafák –nevyšlo to…..

Klíma –Oktábec,Mich.Čížek,Hodermarský(77.Hanus) – Kabíček – Červenka,Chvátal,Burian,Bátovský – M.Haas,Palivec(75.Beňo)