Vrtule o víkendu brala body Pičínu. A to jak Áčko, tak i Béčko – Reportáže z obou utkání

Publikováno:

O uplynulém víkendu jsme  na našem hřišti přivítali suveréna letošního ročníku,fotbalisty z Pičína.Dlouho očekávané střetnutí začalo rozpačitě,vlastně rozpaky nastaly ještě před začátkem.Pičínským v době výkopu chybělo několik hráčů základní sestavy.A rozhodčí to uznal jako důvod k čerpání čekací doby.A čekalo se… Naši hráči po rozcvičení pomalu vychládali na hřišti a nikdo nevěděl,jak dlouho tam budeme postávat.Pak se chybějící hráči
dostavili a mohlo se začít ….

Je dobře,že se to na výkonu neprojevilo a když jsme v šesté minutě zahrávali třetí roh a druhý trestňák v blízkosti pokutového území,bylo jasné kdo v utkání dominuje.Střely Chvátala a M.Haase ještě v síti neskončily až ve 24.minutě po přihrávce z pravé strany obešel M.Haas
i brankaře a dopravil míč do prázdné branky – 1:0. Ve29.po ukázkové přenesení hry Bátovským ,připravil Červenka palebnou pozici pro Jendruščáka,který se z hranice vápna opřel do míče razantně i přesně.Vedeme 2:0.Ve 34.první příležitost pro hosty,Blahovec se  pokusil přehodit vybíhajícího Klímu –neúspěšně.Ve 41.se probíjel středem Beňo, golman ho vytlačil až k brankové čáře a akce skončila.O minutu později akce po trase Bátovský-Jendruščák-Chvátal,posledně jmenovaný před vápnem vypustil“ jedovku“,která před brankářem skočila a my se radujeme potřetí.V poslední minutě po chybě Mich.Čížka jsme pustili hosty do šance,zachránili jsme na roh.
Druhý poločas jsme začali,jak už je obvyklé,opatrně, nedůrazně a přenechali zcela aktivitu soupeři.V 59.se po dlouhé době nečinnosti probrali útočníci.M.Haas své dlouhé sólo nezakončil přesně.V 69.odpískán Mir.Čížkovi sporný faul u půlicí čáry,hosté rychle rozehráli a překvapili nás,přízemní střela Tesárka končí v síti – 3:1.V 80.minutě vyslal M.Haas propagační střelu z 35metrů a k všeobecnému překvapení ji hostující brankář propustil až do sítě 4:1.V 84. se o rozruch postaral Klíma,když špatně odhadl letící mič,který naštěstí skončil těsně vedle tyče.V poslední minutě po sérii nepřesných zákroků a záhadných odrazu nejprve Klíma zázračně zachránil,po následném rohovém kopu už se Peckovi podařilo dotlačit zblízka za jeho záda- konec zápasu 4:2.

Zápas B týmu

Od rána měl Bohouš starosti s počtem hráčů, nicméně nakonec se vše dalo dohromady. V bráne nastoupil Jan Haas, v obraně Šurik, Hanus, Čajko a Sloupič. Zálohu hrál z prostředka Červík a Kába, ostrá křídla byla vytvořena Mírou Čížou a Bátym. Vepředu začli Benič a Pavel Schöbel.

Zápas jsme začali povzbuzeni výsledkem A týmu, který porazil den předem pičínské Áčko 4:2. A brzy jsme mohli jít do vedení, kdy Pavel měl tutovku ve vápně. Bohužel balón těsně minul. Zhruba v desáté minutě si začal vypíjet svůj kalich  hořkosti Pavel, kdy znovu nevyužil tutovku, tentokrát na levé straně vápna hostí a mijí branku. Jinak už se ale zachoval Báty, který po nádherné přihrávce za beky, od Káby ( Červa:)? – nepamatuji se:)), se s ničím nepáral a poslal balón k tyči. Další šanci na zvýšení jsme měli za pár minut, to Benič našel Pavla u malého vápna, Pavel však v těžké pozici nezakončil přesně. A znovu Pavel o pár minut později a znovu přihrávka od Beniče mezi malé a velké vápno. Znovu vedle. Pavel chtěl, nebylo mu však přáno. První poločas byl převážně v naší režiji, kdy ze středu hříště zásoboval Čerjvaz a Kába nádehernými pasy, krajní záložníky a ti dostávali obranu hostí pod tlak. I hosté podnikali výpady, a jeden z nich byl zakončen gólem. 1:1 a takový byl i stav po první poločase.

Druhý poločas jsme znovu začli náporem a snažili se rozhodnout. Křídelní útoky byly účinné a jak Míra Číža, Čája, a Báty za podpory perfektně hrající střední zálohy vytvářeli tlak na domácí obranu. Benič nedal v tu chvíli tutovku po přihrávce od Míry, naštěstí pro Beniče to byl ofsajd:). Poté začali hosté kousat a měli několik perfektně akorucených rohů, a střel ze střední vzdálenosti, kdy se vyznamenal Jan Haas v brance, kdy chytil pár tutovek soupeře. Vidění bylo hodně soubojů, rozhodčí nechával hře ale spád a citlivě přerušoval v případ většího faulu. Jeden souboj takto vyhrál Míra, balón se dostal k Beničovi a ten… po půl roce vsítil gól střelou po zemi 2:1. Začalo se nám hrát lépe,ale síly už po náročném víkendu docházely. Pavle Schöbela vystřídal asi v 75 minutě Pišta a ukázálo se to jako klíčové střídání. 80. minuta, Kíba táhne balón středem, Červík si zabíha za beky po levém křídle a dostává perfektně načasovanou lobovanou přihrávku do vápna. Podívá se a najde na penaltě centrem úplně volného Pištu, který mazácky rozvlnil hlavou síť hostí potřetí. 3:1. Ke konci zápasu ještě vystřídal Benič, který se sotva ploužil po hřišti a hosté po tlaku upravili konečný výsledek na 3:2.