Luhy – Láz

Publikováno:

V dalším utkání nás čekal momentálně vedoucí tým soutěže – Luhy. Očekávaná hra domácích s dlouhými nakopávanými pasy a agresivní hra ve vzduchu nás nepřekvapila a většinu prvního dějství jsme měli hru pod kontrolou. A navíc nám vycházela hra na rychlé kontry…….V některých případech až ukázkové akce si zasloužily jen přesnější zakončení. V 8.min.po dlouhém výkopu Heřmana střílel rychle Ngo-jen těsně minul. V následující minutě už jsme byli přesnější, po souboji ve středovém kruhu překonal Chvátal domácího brankáře přehozením téměř z půlky. V 11. srovnáno po nedůrazné počínání na hranici šestnáctky. Míč domácí protlačili do vápna a přesná střela tyči Čecha znamená srovnání stavu. Ve 14.akce z fotbalové učebnice – kombinace na jeden dotek na naší pravé straně, přetažený centr doleva na nabíhajícího Bátovského.Ve vyložené šanci chybělo víc klidu, takhle míč skončil mimo branku. Chuť jsme si spravili v 15. Po faulu před šestnáctkou se k míči postavil Palivec a na jeho technickou střelu kolem zdi gólman nedosáhl – vedeme 1:2. Ve 30. další nádherná akce Lédla s Bátovským zakončená střelou těsně mimo. Ve 39. fauluje ve snaze odkopnout míč Čížek v pokutovém území a je nařízena penalta. Domácí trefují jen tyč k/ke a záda Heřmana, pak už dopravujeme míč do bezpečí. V závěrečném tlaku však domácí těsně před přestávkou vyrovnávají Mar. Broumem a do kabin se jde za nerozhodného stavu.

Ve druhé půli jsme většinou v defenzívě, domácí rezignují na kombinaci a volí většinou dlouhé nákopy do našeho pokutového území. V 15. po jednom z mnoha rohů a vtipném signálu s dvojím puštěním míče hasíme na brankové čáře. Stejně jako v prvním poločase zkoušíme brejky, nedaří se akce dotáhnout. Deset minut před koncem vystrašil domácí beky Bátovský,nepřesná koncovka ponechala stav beze změny. Když těsně potom musí opustit hřiště zraněný Chvátal, nápor domácí Sparty vrcholí. V 90.min.se do útočné akce po levé straně zapojil střídající veterán Tonda Šurik, jeho hlavičku zpracoval ve vápně Ngo, pohrál si krátce s beky a nekompromisně pod břevno zavěsil – 2:3. V úplném závěru nervy drásajícího představení si zalaškoval se zdravím diváků a trenéra brankář Heřman, když ho zaskočil skákavý balón. Z následujícího rohu domácí přehlavičkovali branku a byl konec.

L u h y  –  V r t u l e    2 : 3 (2 :2)

Heřman – Jendruščák,Kabíček,Čížek,Palivec – Červenka,Chvátal,J.Haas,Bátovský – Lédl,Ngo