Mrazivé Lázské nemehlo 2018

Publikováno: 

Třebaže v noci na 3. března už nebyl mráz tak silný jako v předcházejících dnech, chladné ráno stejně k pohybu venku příliš nelákalo. Z vyhřáté postele se nám sice nechtělo, ale nedalo se nic dělat.  První sobota v měsíci březnu už tradičně patří turistické akci Putování Lázského nemehla po Brdech a pořadatelé musí být na svých místech včas. Šestého  ročníku pochodu (tentokrát po stopách brdských studánek), se zúčastnilo 325 „statečných“, včetně kamarádů  z Bohutína a Zavržic, kteří dorazili s tradičně dobrou náladou a aktualizovanou hymnou Lázského nemehla.

Všechny potřebné informace zúčastnění získali na startu prostřednictvím nástěnky, hlasových zpráv a brožurky, nikdo ze zaregistrovaných neodešel bez krásné medaile. I letos fungovala klubová hospůdka, na trase byl připraven horký čaj a po návratu do cíle si všichni pochutnali na výborných klobásách. V chladném počasí přišel vhod i svařák. Vylosovaní z řad dospělých obdrželi drobné ceny, nejstarší  zúčastněná žena (1921) a nejstarší z řad mužů (1934) se mohli radovat z poukázek na masáž, které věnoval jeden ze sedmi sponzorů pochodu. Děti si odnesly dárečky v podobě bloků, barevných papírů a voskovek a navíc měly možnost si vymalovat Lázské nemehlo nebo Brdského Fabiána. Redakce ObjevBrdy jejich obrázky uveřejnila na portálu www.objevbrdy.cz a zároveň vyhlásila soutěž o ceny za nejkrásnější malůvku. Předání cen třem výhercům proběhne 24. 3. 2018 v 15:30 hod v salonku obecní hospůdky U dubu v Lázu.

Podle ohlasu z řad účastníků i jejich zápisů do naší „pamětní knihy“ – viz www.nemehlo.eu, můžeme být s průběhem 6. ročníku Putování Lázského nemehla po Brdech i letos spokojeni.

Poděkování patří všem partnerům za finanční, hmotnou a mediální podporu akce: