Propozice pouťového turnaje v malé kopané
„Lázskýbodlo“
Místo konání :fotbalové hřiště v Lázu
Datum konání : 30.7.2016

Popis turnaje:
Sokol Vrtule Láz pořádá otevřený pouťový turnaj v malé kopané. Turnaj je vypsán pro 16 až 20 mužstev, hrát se bude v počtu 5+1 Pro hráče od 15-99 let. přihlášky do turnajebudou přijímány od 1.7.2016. Uzávěrka přihlášek družstev bude 28.7.2016.
Přihlásit se můžete u organizátorů turnaje, Jiřího Buriana tel. 777693332, Michala Čížka tel. 724527698, Davida Vošmikatel.739548806,email:lazskybodlo@gmail.com.

Organizace turnaje:
• sraz mužstev v 8.30 hodin (vypsání soupisek), losování proběhne v 8.45 hodin
• při plánované účasti 16 družstev (max. 20), se tyto rozdělí do čtyřskupin (A,B, C a D), losování provedou kapitáni, kteří zároveň předloží soupisku družstva. Pro hladký průběh turnaje, prosíme všechna družstva, aby se dostavila včas !!!
• výkop prvních utkání je plánován na 9.00 hodin
•startovné je stanoveno ve výši 1000,- Kč za družstvo
• pořadatelé si vyhrazují právo případných změn v turnaji
• občerstvení zajištěno
• vítěz turnaje získá putovní pohár a finanční odměnu, vyhlašovat se kromě 1., 2. a 3. místa budou také nejlepší střelec, brankář a hráč turnaje
Těšíme se na Vaši hojnou účast a na vedení bojů o nejvyšší příčky v duchu fair play.
S pozdravem SPORTU ZDAR a MALÉ KOPANÉ ZVLÁŠŤ !!!!
Upozornění: družstva startují na vlastní nebezpečí, hráči nesmějí používat kopačky s vyměnitelnými kolíky !!!

Pravidla hry, hodnocení, postupový klíč do finále:
Družstva hrají v počtu 5+1, střídání je možno během hry v neomezeném počtu vždy s nahlášením rozhodčímu. Hrací doba je 2×10 minut v základních skupinách a 2×12 minut ve vyřazovacích bojích. Rohy se kopou a auty se hází. Brankář má vyhrazené své území, ve kterém může vzít míč do rukou, vyhazovat míč může bez omezení (vykopávat z ruky je zakázáno). Malá domů bude posuzována dle pravidel ČMFS. Při trestném kopu musí stát zeď od míče minimálně 3 metry.
Veškerou moc v rozhodování má rozhodčí. Za dvě žluté karty nebo jednu červenou následuje 2 minuty vyloučení. Družstvo hraje dvě minuty 4+1 a vyloučený hráč již v zápase nesmí nastoupit. Pokud budou vyloučeni dva hráči stejného družstva, hraje se 3+1. Tento počet je minimální hranice. Při vyloučení tří hráčů stejného týmu, je zápas ukončen a kontumován ve prospěch soupeře s výsledkem 0:3. Pokud hráč obdrží v turnaji druhou červenou kartu, nesmí již nastoupit v žádném dalším utkání tohoto turnaje.
Hrát se bude na čtyřech hřištích ve čtyřechnalosovaných skupinách, kde se družstva utkají každý s každým. Za vítězství obdrží družstvo 2 body, za remízu 1 bod za prohru 0 bodů. O pořadí ve skupinách rozhoduje počet dosažených bodů. V případě jejich rovnosti rozhoduje vzájemný zápas, pak rozdíl vstřelených a obdržených branek, poté větší počet vstřelených braneka jestliže se ani potom nerozhodne, střílí se tři penalty, případně po jedné až do rozhodnutí. Z každé skupiny postoupí 4 družstva, která budou dále hrát vyřazovacím způsobem určeným pavoukem turnaje, který bude vyvěšen na oficiální tabuli před začátkem turnaje. Dále postupují vítězové až finále, poražení semifinalisté budou hrát o třetí místo.