První mistrovský zápas v jarní části sezóny

Publikováno:

Tuto sobotu už se všichni-hráči i fanoušci konečně dočkali.Nechybělo ale moc,aby se utkání opět nehrálo.Rozhodčí Bičiště nechtěl uznat hřiště za způsobilé a s odvoláním na zdraví hráčů odmítal utkání zahájit.Stálo mě dost úsilí ho přesvědčit,aby změnil názor-nakonec se povedlo. Více v článku….

Začátek utkání nás zastihl při chuti.Ve 4.minutě po sérii autových vhazování na levé straně se Chvátalovi podařilo dostat míč do vápna na Červenku,který sklepl  proti noze Ngo a jeho umístěnou střelu po zemi k tyči zastavila až síť-1 : 0.Byli jsme dál při chuti,v dalším průběhu střílel nebezpečně zdálky Kabíček, o chvíli později po přetaženém centru Červenky hlavičkuje v dobré pozici Bátovský.mimo tyče.V dalších minutách zaměstnávala soupeřovu obranu hlavně naše pravá strana a v 15.min. po vydařené kombinaci se uvolnil Červenka ,přesnou přihrávkou  nalezl před brankou nabíhajícího Beňa a vedeme 2:0.V dalším průběhu

Jsme začali hru až příliš komplikovat,ale šance vznikaly dál –v 25.prováhal  správný čas k zakončení Ngo .A hned v následující minutě přišel trest.Rohový kop jsme bez problémů odvrátili,ale s opakovaným centrem na druhou tyč už ne –2 :1.

V druhém poločase jsme se dokázali vrátit ke kombinační hře ahru jsme měli pod kontrolou,ale vstřelit branku pro uklidnění se dlouho nedařilo vstřelit.V 61.po krásném  přenesení hry se uvolnil Bátovský a po jeho typické střele zazvonila jen tyč.V 64. to by lo opačně-přetažený balón zleva,nabíhající Červenka zblízka hlavičkuje do boční sítě.Konečně v 79.padl uklidňující gól.Přihrávka Bátovského za obranu se zdála snadným soustem pro vybíhajícího brankáře,míč ale neudržel a poctivě dobíhající Lédl ho dopravil do sítě –3:1.

Soupeř šel vzápětí do deseti – vyloučení po druhé žluté kartě.V dalším průběhu se dostal do tří gólových šancí střídající J.Haas,později Chvátal nedopravil míč do odkryté branky.Obecnice měla několik příležitostí z přímých kopů,ale její střelci se nevyznamenali.

Hosté se dočkali snížení v 87.min..Po rohovém kopu a nepříliš prudké hlavičce se míč doslova dokutálel do naší branky- 3:2.

V r t u le –O b e c n i c e     3 :2 (2:1)Heřman – Jendruščák.Kabíček,Čížek,Palivec –Červenka,Chvátal,Ngo,Bátovský – Lédl,Beňo(80.J.Haas)