Utkání se hraje na dva poločasy, domácí zvládají jen ten první!

Publikováno:

Sokol Vrtule Láz – Trhové Dušníky 1:2! (1:0)

Průběh minut dění na hřišti:
I. poločas

8. minuta utkání: domácí tým přistupuje k hráčům hostí vždy o krok déle. Hosté toho využívají a jejich první velká šance končí vysoko nad.

15. min. Přesně čtvrt hodinu trvá našim hráčům nedůkladné bránění a pokrývání prostoru před domácí svatyní.

16. min. Ponechává rozhodčí Petráň píšťalku němou a evidentní faul na stopera Bernáška přehlíží bez povšimnutí. Hosté z následně nabídnuté příležitosti nastřelují tyč domácí svatyně.

21. min. – Michal Čížek proniká do vzdálenosti před pokutové území, jeho střelecký pokus končí v náruči hostujícího gólmana Hanouska.

24. min. Hostující pomezní rozhodčí ponechává dva hráče v metrovém postavení mimo hru (ofsajd), míč končí v domácí síti. Hlavní rozhodčí situaci dobře viděl a branku z ofsajdové pozice neuznal.

27. min. nahrazuje nevýrazného Červenku záložník Schöbel.

29. min.  je před pokutovým územím faulován Michal Čížek, hlavní sudí nařizuje trestný kop. Míč si připravuje Jarda Palivec a k překvapení všech rozvlňuje síť. Hlavní arbitr gól neuznává pro) údajně nepřímé rozehrání. A tak stav je neustále 0:0.

Ve 31. minutě jdou hosté do příležitosti, pomezní rozhodčí ze strany hostů ponechává několikametrový ofsajd bez povšimnutí. Hlavní sudí Petráň celou akci pozorně sleduje a šanci hostů zastavuje pro dvojí postavení mimo hru.

Ve 35. minutě proniká po levé straně Jan Jindřich a na hranici vápna je faulován, rozhodčí je nekompromisní a nařizuje volný přímý kop, který rozehrává František Čížek. Hostující gólman Hanousek míč netrefil a pro osamoceného Štofíru není problém dopravit míč do branky. 1:0!

Ve 37. minutě dostává zbytečnou žlutou kartu za držení Michal Šourek. O pár minut později dostává ideální pas Milan (Bača)  Štofíra, který už už postupuje sám na gólmana hostí. Je však stíhán Kratochvílem a ve snaze přehodit si míč na levou nohu o příležitost přichází.

Ve 45. minutě dobře zakombinuje Palivec, F. Čížek a M. Čížek. Posledně jmenovaný zakončuje střelou nad.

Poločasové vedení nám dává velkou naději, hosté nejsou na prvním místě náhodou a v týmu mají velmi dobře hrající zkušeného Kotrbatého a Kratochvíla.

II. poločas

Ve druhém dějství přebírají větší kontrolu nad míčem hosté. Domácí působí neohrabaným dojmem a jen horko-těžko se jim daří držet čisté konto.

Až v 57. minutě se pokouší o střelu M. Čížek, jeho pokus končí metr vedle tyče.

V 62. minutě přichází za pasívní hru trest v podobě vyrovnání, nikým neatakovaný Kotrbatý načechrává míč do pokutového území a nikým neobsazený Dörfl hlavou srovnává skóre 1:1. Domácí tým jako opařený začíná mít problémy a rodí se chyba za chybou. Hra je v tomto období velmi neurovnaná, hosté se snadno dostávají na dostřel branky Petra Klímy.

V 65. min. přichází střídání na straně domácích.  Střelce jediného domácího gólu nahrazuje Lukáš Beňo (v týdnu velmi nachlazen). Je to ale brejkový tip hráče a do hry měl přinést oživení. Zůstává jen u přání a jeho snažení je marné, obrana hostů vše odvrací do bezpečí.

Až v 88. min. vyzkouší ranou ze 35 metrů pozornost Hanouska M. Čížek, jeho pokus končí metr vedle šibenice.

v 91. min. přehlíží hlavní rozhodčí metrový ofsajd hostů, Dörfl osamocen na velkém čtverci domácí tým ještě šetří a jeho střelecký pokus končí vysoko nad.

V již nastaveném čase (92:38) chybuje trestuhodně hned několik domácích hráčů v pokutovém území, osamocený Dörfl rozvlňuje síť podruhé.

Smutně přihlížející domácí jen nevěřícně kroutí hlavou. Utkání končí první jarní porážkou domácího týmu, diváci, kteří utkání sledují, mají jen ústa plná kritiky a nejspíš oprávněně. Náš tým zahrál jen první poločas a utkání nezastihlo domácí v dobrém rozpoložení.

Duel Láz – Trhové Dušníky řídil velmi dobře rozhodčí Petráň.
Hostům lze popřát mnoho štěstí do další duelů a zřejmě i k postupu do III. třídy.