V hlavním roli rozhodčí Pinc!

Publikováno:

SK Jablonná – Solkol Vrtule Láz 2:2
Hrdinou utkání gólman Petr Klíma, který v nastaveném čase srovnal skóre na konečných 2:2.

1. POLOČAS
Na nerovném až neregulérním hřišti se náš tým předvedl zejména v úvodních 25-ti minutách hry.
Soupeře jsme přehrávali kombinační hrou a již v 5. minutě po pohledné akci jde náš tým do vedení. Centrovaný míč Hejduka vtipně posunul Fr. Čížek na naběhnuvšího Palivce a ten ranou z 25 m otevírá skóre zápasu.
O sedm minut později se Fr. Čížek uvolňuje přes tři hráče, ale jeho pokus o střelu i díky terénu končí vysoko nad.
Ve 23. minutě napřahuje ze 30 m znovu kapitán Palivec a jeho střela rozezvoní tyč domácí branky.
Od 25. minuty přicházejí chvíle hlavního arbitra utkání, pana Pince. Domácí se po straně dostávají do brejku, Pavel Schöbel stíhá protihráče, pokouší se jej odstavit od míče, ale je nucen  se mu vyhnout a při tomto neúmyslném manévru nepatrně škrtne o soupeřovu patu. Ten se přeochotně skácí k zemi a rozhodčí k všeobecnému údivu píská penaltu.
Domácí darovanou penaltu proměňují a srovnávají tak na 1:1. Zaskočení hosté se i přesto nadále snaží, ve 27. minutě centruje do pokutového území Palivec, M.Čížek však hlavičkuje jen do náručí domácího gólmana.
Od 30.minuty chce hlavní arbitr ukázat své patrně nové karty a rozdává je na všechny strany, nejčastěji za řečnění.
V této fázi utkání se snad ani nejedná o fotbal, rozhodčí kupí chyby, nepřesně posuzuje zákroky a nesmyslně kouskuje hru.
Z autového vhazování jdou domácí do vedení, když jsou do role diváků postaveni Šourek i Troják a domácí lacino zvyšují na 2:1.
Ve 40. minutě dostává domácí Jonák za řeči druhou žlutou kartu a je vyloučen.  Náš tým má výhodu jednoho hráče v poli navíc.
2. POLOČAS
Do druhého poločasu přichází podpořit útočné hroty místo Pavla Schöbela Roman Matějka a hned z první akce po ose Palivec – Fr. Čížek – Matějka končí střela posledně jmenovaného na boční síti.
V 76. minutě posílá M. Čížek z dobrých 25m jedovatou střelu, kterou kryje gólman domácích jen se štěstím.
O dvě minuty střílí opět M.Čížek, ale jeho nebezpečná střela bohužel v síti nekončí.
Po střídáních se do útoku zapojují ještě Štofíra a Červenka, ale nikdo z útočících hráčů nemá štěstí v zakončení a tak jde v nastaveném čase podpořit útok i gólman Petr Klíma, dostává se k němu míč a Klímič svou příležitost proměňuje – 2:2!
Na tomto stavu nic nezmění ani protesty domácích, hosté si jej za svou zarputilost až do samého konce zaslouží.
Největší Kaňkou na utkání byl rozhodčí PINC. Často ani nevěděl co píská, nechal se beztrestně napadnout domácím hráčem a svým rozhodování udělal z utkání doslova bramboračku. Bylo však znát, že jej k tomu nevedl zlý úmysl, ale „jen“ neumění a zbývá jen doufat, že už se s podobnou „kvalitou“ nikdy nesetkáme.
Hráčům patří dík za bojovnost a chuť neprohrát do postední možné vteřiny.
Za týden nás čeká na domácím hřišti duel s vedoucím týmem z Trhových Dušník.