Zpráva o zimní přípravě 2004

Publikováno:

Doposud jsme odtrénovali tři měsíce a velmi kvalitní soustředění. Trénovalo se dvakrát týdně, ne vždy ve stejný den. Nyní přichází herní dolaďování a období, které hráčům vyhovuje nejvíce.
Zaměření bude tedy víceméně herní, kombinační a zejména střelecké. Tým má dostatečnou fyzičku na to, aby zvládl celých 90 i více minut utkání. Během přípravných utkání se již projevuje velké zlepšení v tom, že se již dostáváme do brankových příležitostí, jen se nám je stále nedaří proměňovat. Za poločas 4 – 5 gólovek a jeden gól je málo.

Odehraná utkání Obecnice 1:4, Spartak starší dorost 2:2, Tochovice 0:5, dorost Lázu 10:3, Tochovice 2:3. Dostávají šanci všichni přítomní hráči. I přesto, že se nám podařilo víceméně zvítězit jen proti našemu dorostu, jsem spokojen. Nejsou pro mě výsledky v přípravě důležité, protože přípravné zápasy mi odkrývají spoustu nedostatků, na kterých je potřeba pracovat nyní. Podařilo se mi pomalu dát dohromady velmi kvalitní tým, na kterém se dá stavět a věřím, že i spolehnout. Potěšení je zejména z příchodu Michala Čížka, který může zahrát na kterémkoliv postu. Naopak mě velmi zklamal přístup Milana Jaríčka a Matěje Slámy, do kterých jsem vkládal velké naděje. Mrzí mě taky vážné zranění Jiřího Červenky, za kterého se pokusím přivést do týmu kvalitní náhradu do útočných řad.

Ověřil jsem si, že v případě nouze mohu počítat hned s pěti dorostenci, kteří v přípravném období prokázali velký vzestup. Zahráli si i někteří starší hráči a i oni, pokud je požádám, podají pomocnou ruku.

Nyní nás čeká: tento týden dva tréninky (pokud by bylo možné trénovat ve středu na školním hřišti v Bohutíně) od 16:41 do 18:00 hodin. Ve čtvrtek pak definitivně poslední hala na 3. ZŠ. V sobotu pak turnaj ve Věšíně od  9:00 hodin. Za čtrnáct dní pak generálka na mistrák v Narysově v neděli 4. 4. v 15:00 hodin.