Sousedské derby bez vítěze

Publikováno:

První jarní kolo svedlo v neděli 11. dubna dva sousedské týmy, když (poslední) domácí Sedlice, přivítala Vrtuli Láz (doposud na sedmém místě).

Utkání hrané na velmi hrbolatém a malém hřišti v Rožmitále přilákalo do ochozů více než 150 diváků.

Hra připomínala spíše hru kočky s myší. Domácí tým hrál pod neustálým tlakem a zmohl se víceméně jen na odkopávání míčů do bezpečí.

Tým Vrtule přinutil svého soka jen bránit a utkání proměnil v exhibici neproměňovaných šancí. Dvakrát se mohl radovat navrátilec v sestavě Milan (Bača) Štofíra, kterému vždy scházel potřebný kus štěstí. Střela Bezoušky ze 30 metrů skončila těsně vedle a série rohových kopů nebo standardních příležitostí zůstávala bez proměnění.

Domácí se přesto párkrát podívali i na druhou stranu hřiště, velký úspěch však neměli.Vše řešil bez problémů Petr Klíma v hostující svatyni.

A tak místo, aby hosté v poločase vedli o tři branky, skóre zůstalo beze změn, tedy 0:0.

Ve druhém dějství náš tým fyzicky jasně přehrál svého soupeře a (i ve druhém poločase) přinutil domácí tým jen zoufale a se štěstím odkopávat.

Do tutových příležitostí se dostal kapitán Palivec a zejména střídající Ondřej Řepík, který dvakrát běžel tváří v tvář na gólmana domácích. Zůstalo však jen u příležitostí.

Příležitost měl i nadějný Jindřich, který si u rohového praporku pohrál se dvěma zadáky, pronikl do pokutového území a místo přihrávky na volné spoluhráče volil střelu z těžkého úhlu.

Když už malinko upadala hra po křídlech, přinesl oživení střídající (novic v dresu Vrtule) Lukáš Beňo. Několikrát na sebe přilákal pozornost svými průniky, avšak ani jemu se skórovat nepodařilo.

Nedokážu říct hráčům, že remíza z venku je dobrá a neustále je ženu kupředu za vítězství, několikrát útočíme do plných i v osmi lidech. Gól byl ve vzduchu, ale málo štěstí a neumění v proměňování příležitostí uráží „fotbalového boha“.

Domácí se v této fázi dostávají do brejkových příležitostí a několikrát můžou skórovat. Z jedné možnosti jdou přeci jen do vedení, když zaspala naše obrana. Petr Klíma nás hodně podržel nad vodou, ale na tuto dorážku už byl krátký. 1:0!

Osud byl tentokráte dosti krutý a hra vabank se nevyplatila. Již jednou jsem však říkal, že na remízu hrát neumíme a hráče neustále povzbuzuji a ženu v tomto případě za vyrovnáním. Vyrovnat se přece jen podařilo. Když nejprve rozhodčí Škvára přehlédl hru rukou v pokutovém území, míč se ocitl před zcela volným Bezouškou a ten chladnokrevně vyrovnal na 1:1.

Utkání v tomto období přinášelo možnost před oběma brankami. Chyby kupila z naší strany obrana a utkání se nevydařilo zejména Petru Oktábcovi, velmi nezvyklé hrubky kupil nejzkušenější v týmu Fr. Čížek, kterému nesedl terén. Co se týče organizace a dirigence, zahrál velmi slušně.

Jednu příležitost strhnout utkání v náš prospěch měl unikající L. Beňo, ten byl faulován v pokutovém území, rozhodčí Škvára nechal pokračovat ve hře, míč se dostal ke zcela volnému Řepíkovi, který mohl tváří v tvář domácímu gólmanovi rozhodnout. Pan Škvára však hru přerušil a neponechal výhodnou pozici a předešlý faul odpískal až pár vteřin poté a nařídil nepřímé rozehrání. To vzbudilo určité rozpaky a rozruch do našich řad. V 93. minutě utkání končí nespravedlivou remízou. Rozhodčí Škvára odpískal velmi slušný zápas, lze mu vytknout jen faul v pokutovém území za Řepíka, resp. Jindřicha a přehlédnutí hraní rukou ve vápně.

Lze konstatovat, že soupeř byl k poražení a nám nepřálo štěstí.

Sestava našeho týmu:
v brance Petr Klíma
obrana: Petr Oktábec, František Čížek, Michal Šourek
obranný záložník: Martin Bezouška
záložní řada: Petr Hejduk, (v 70. minutě Ondřej Řepík), Michal Čížek, Jaroslav Palivec, Pavel Schöfel (65. min Lukáš Beňo)
Útok: Jan Jindřich a Milan Štofíra
Trenér: Ladislav Štětina.
Branka: Martin Bezouška, ŽK: Oktábec, Šourek

Poděkování patří Mírovi Klímovi, vedoucímu týmu a hráčům, na které se v tomto utkání nedostalo (Bohumil Hanus, Josef Bernášek, Petr Sloup, Milan Jaríček).

Rád bych pozval všechny ty, kterým není lhostejný fotbal v Lázu, aby jich přišlo mnoho (v hojném počtu) povzbudit „Vrtuláky“ v sobotu 17. 4. 04 od 17:00 kdy náš tým bude hostit Tochovice „B“.